Zoznam blogov

images

5 detailov, ktoré ukážu nehnuteľnosť v lepšom svetle

Predávate svoj dom alebo byt a chcete, aby sa v ňom potenciálni záujemcovia cítili dobre? Pripravili sme pre vás pár jednoduchých tipov, ktoré si zvládnete „ošéfovať“ aj sami a vďaka ktorým bude vaša nehnuteľnosť vyzerať oveľa lepšie. Čím teda začať?

Čítať viac
images

Ako sa odlíšiť od ostatných predajcov na inzertnom portáli?

Ak patríte medzi začínajúcich realitných maklérov, otvorili ste si vlastnú malú kanceláriu alebo len predávate svoju vlastnú nehnuteľnosť, určite chcete, aby si ju na realitnom portáli otvorilo čo najviac ľudí. Ako docielite, aby váš inzerát svietil ako klenot medzi ostatnými drahými kameňmi?

Čítať viac
images

Open house obhliadka: Čo to je a ako ju zorganizovať?

Predávate svoju nehnuteľnosť alebo ste maklér, ktorý organizuje svoju prvú open house obhliadku nehnuteľností? Čo to ten open house je, ako funguje a na čo nesmiete zabudnúť? Prečítajte si niekoľko užitočných tipov, ktoré sme pre vás spísali v súvislosti s open house obhliadkami nehnuteľností.

Čítať viac
images

Ktoré vlastnosti nehnuteľnosti vám pri jej predaji nepomôžu zvýšiť cenu?

Nehnuteľnosti majú na rozdiel od motorových vozidiel jednu výhodu. Ich cena neklesá, naopak v priebehu rokov skôr stúpa. Pri predaji vozidla sa zohľadňuje všeličo: Najazdené kilometre, vek, stav, výbava, typ a výkon motora, typ pohonu, druh paliva, druh prevodovky, dizajn či sezónne prezutie. Niektoré veci dokážu cenu auta potlačiť nahor (dobrý stav, málo km), za iné vám už nikto nezaplatí (dizajnové prvky, kožený interiér). Ako je to pri predaji nehnuteľnosti a ktoré jej vlastnosti vám pri predaji nepomôžu?

Čítať viac
images

Montované rodinné domy na vrutoch: Ako postupovať pri predaji?

Predávate montovaný rodinný dom bez základov? Keďže ide o špecifický typ nehnuteľnosti, mali by ste dokonale poznať svoje silné zbrane a vedieť, čím môžete zaujať potenciálneho klienta. Či už ste investor, ktorý postavil takýto dom za účelom predaja alebo predávate ako súkromná osoba svoj vlastný domov, tieto fakty by ste pri predaji nemali opomenúť.

Čítať viac
images

Hľadáte svoj vysnívaný dom? Pomôžeme vás ho nájsť

Každý večer si prezeráte ponuku rodinných domov, boli ste už na desiatkach obhliadok a stále ste nenašli ten pravý dom? My vám ho radi pomôžeme nájsť – prostredníctvom našich tipov, alebo osobne na obhliadke. Čo všetko treba pri výbere domu zvážiť?

Čítať viac
images

Ako vybrať dobrý pozemok?

Výber správneho pozemku je alfou a omegou úspešného štartu pri stavbe domu. Na čo všetko treba myslieť, na čo sa treba pýtať a čo by vám mal dobrý maklér pri kúpe pozemku objasniť? Prečítajte si našich pár tipov a výber pozemku pre váš nový dom bude o niečo jednoduchší.

Čítať viac
images

Ako by mala vyzerať vaša novostavba?

Rozhodli ste sa pre stavbu nového domu no neviete, z ktorého konca to uchopiť? Hľadáte projekty, študujete legislatívu, vyberáte zhotoviteľa a zisťujete všetky podmienky pre začatie stavby? Prečítajte si zopár tipov, ktoré vám pomôžu nezabudnúť na dôležité náležitosti pri stavbe nového domu.

Čítať viac
images

Ponuka bytov na prenájom: Prečo neskoćiť hneď do prvého?

Hľadanie ideálneho bytu na prenájom je často veľmi komplikovaná cesta, na konci ktorej môžete aj tak skončiť sklamaní alebo v horšom prípade okradnutí. Na čo by ste si pri hľadaní bývania mali dať pozor, ak ešte s bývaním v nájomnom byte nemáte skúsenosti?

Čítať viac
images

Úspešná metodika predaja nehnuteľnosti. Čo by ste mali vedieť?

Rozhodli ste sa predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť? Pripravili sme pre vás pár zaujímavých bodov pri tvorbe inzerátu, ktoré vám pomôžu vyselektovať skutočných záujemcov a ktoré vyzdvihnú váš inzerát v mori tých ostatných.

Čítať viac