Späť na zoznam

Hľadáte svoj vysnívaný dom? Pomôžeme vás ho nájsť

Lokalita a cena


V každej dostupnej lokalite si vždy obhliadnite aspoň dva podobné domy. Vďaka tomu dokážete celkom dobre porovnať, ktorý dom je výhodnejší a či nie je cena za ten druhý až príliš vysoká.


Stav domu a investície


Novostavba alebo kompletná rekonštrukcia? Alebo vás láka skôr pôvodný stav, ktorý si dokonale prispôsobíte podľa seba? Niektoré domy si vyžadujú kompletnú rekoštrukciu, no majú dobrú statiku a suchú pivnicu. Iné vyzerajú naopak na prvý pohľad dobre, no vlhnú a strecha zateká. Jedna vec je kúpiť lacný dom, druhá vec je preinvestovať doň 200 000, za ktoré by ste mohli rovno postaviť nový.


Susedia


Rodinu si vybrať nemôžete, susedov v podstate áno. Pred kúpou domu sa ich pokúste spoznať, zistiť, či vám nebudú zo života robiť peklo (aj to je niekedy dôvod predaja domu) a rovnako, aký názor majú na predávanú nehnuteľnosť. Môžete sa dozvedieť veľa praktických informácií, ktoré predávajúci často zatají aj maklérovi.


Občianska vybavenosť


Rovnako, ako aj pri iných nehnuteľnostiach, aj váš nový dom by mal stáť v lokalite s dobrou občianskou vybavenosťou. Tou sa najviac oháňajú developeri pri nových projektoch alebo predajcovia pri predaji bytu v skutočne známej a dobrej lokalite. Štvrte s rodinnými domami sú však často na periférií mesta, odkiaľ budete musieť ísť aj pre pečivo na raňajky autom.


Dispozícia


Nezabúdajte na najdôležitejšiu vec. Dobre si premyslite, či vám dispozícia vybraného domu vyhovuje a ak nie, poraďte sa so statikom, či sa dá zmeniť. Ak nie, môžete byť za pár rokov skutočne nešťastní.


Nechajte výber vášho nového bývania na nás. Radi pre vás nájdeme nový dom, ktorý bude presne podľa vašich očakávaní!

blog

Bloger: Marian Paták

Dátum: 12.08.2019

 ,

Späť na zoznam