Meštiansky dom v úplnom centre mesta s vnútorným dvorom a malou terasovou záhradou

Informácie

ID: 465431

Kancelária: Directreal Office

Kategória: Nebytové priestory

Typ: historický objekt

Typ obchodu: Predaj

Štát: Slovensko

Kraj: Banskobystrický

Okres: Banská Štiavnica

Obec: Banská Štiavnica

Ulica: Andreja Kmeťa

Cena: 210.000 €

Rozšírené informácie


Popis: Ponúkame na predaj UNIKÁTNU stavbu meštianskeho domu, ktorej počiatky sa datujú do obdobia gotiky 15. storočia. Dom má ukončený 3 ročný pamiatkový a reštaurátorský výskum, a následne schválený projekt na: Komplexný polyfunkčný objekt poskytujúcim ubytovanie resp.trvalé bývanie so službami rôzneho zamerania.
Je to "lahôdka" pre tých, ktorí vnímajú našu históriu ako posolstvo pre ďalšie generácie a môžu venovať svoj čas a prostriedky na zachovanie dedičstva našich predkov. Duch čias minulých sa nachádza všade tam kam vstúpite a v nemom úžase budete vnímať podmanivú energiu miestností a detailov vypovedajúcich o dávnej minulosti.
Objekt je dvojpodlažná budova s podkrovím so zastavanou plochou 186 m2a je situovaný v území pamiatkovej rezervácie v úplnom centre historického jadra. Bol budovaný postupne. Pôvodne pozostával len z prízemia a pivnice , a potom nasledovali jednotlivé etapy dostavby. 1.NP bolo dostavané v 17.storočí v období renesancie, 2.NP v 18.storočí v období baroka. V polovici tohto storočia dom patril významnému slovenskému meračovi a kartografovi Samuelovi Mikovínimu, ktorý v ňom v r.1735 založil banícku školu. V 19.a 20.storočí boli na objekte vykonané ďaľšie stavebné prestavby a v rokoch 1985 – 1986 boli ukončené prestavbou strechy. Ani jedna stavebná prestavba však celkovo nezmenila pôvodnú dispozíciu miestností.
Súčasťou objektu je vnútorný dvor s pavlačou a prepojovacou chodbou je spojený s terasovou záhradou oddelenou oporným múrom od Dolnej ružovej ulice.

Ak Vám nedá nielen Vaša zvedavosť, ale aj presvedčenie, že presne toto má byť to, čo má nasmerovať Váš život a naplniť ho, zavolajte mi na číslo 0903 204 999 , a dohodnite si termín obhliadky. Teší sa na Vás Adriana


Zariadenie: bez
Pozemok: Mierne svahovitý
Celková úžitková plocha administratívy: 359
Príjazdová cesta: Asfalt
Inžinierske siete: Elektrina, Kanalizácia, Mestská voda
Forma vlastníctva: Osobné
DETAIL NA DIRECTREAL.SK

Lokalita

Maklér

Adriana Gajanová

Adriana Gajanová

Profil makléra: Adriana Gajanová